JUBILEUSZ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

14 sierpnia w Żeliszowie Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu obchodziły swój jubileusz 150-lecia istnienia. Z tej okazji członkinie i członkowie KGW świętowali i bawili się wspólnie.


Mimo iż uroczyście to jednak w pewien sposób rodzinnie i bardzo przyjacielsko – tak najkrócej opisać można atmosferę, towarzyszącą niedzielnym obchodom jubileuszu 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich.

Uroczystość rozpoczęło powitanie aktywnych pań i panów przez organizatorów. W tym miejscu padło wiele ciepłych, ale i w pełni zasłużonych słów podziwu, między innymi z ust Wójta Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego, Prezesa Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jeleniej Górze – Ryszarda Kucharskiego, Prezesa Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy – Radosława Zysnarskiego oraz Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu – Ryszarda Czerwińskiego oraz wielu innych gości.

Była to także okazja do wręczenia statuetek z okazji obchodów 150-lecia KGW, ale także Orderu serca matkom wsi oraz Zasłużony dla Kółek Rolniczych.

Równolegle toczyły się także Konkurs kulinarny „Letnie ciasto z owocami”, Konkurs folklorystyczny KGW, Konkurs sprawnościowy, Prezentacje twórczości artystycznych KGW oraz Plebiscyt „Aranżacja stoiska KGW”. W konkursie sprawnościowym wystartowali także organizatorzy oraz samorządowcy.

Na scenie prezentowały się rywalizujące zespoły – Żeliszowianki, KGW Działoszynianie, Kwsowianie, KGW Podgórki, Pogórzanie, KGW Iwiny, Działoszynianie, Złote nutki i Niespodzianka.

Specjalny konkurs „Jaka to piosenka?” przygotowano także dla publiczności, a za każdą prawidłową odpowiedź można było wybrać sobie specjalną nagrodę. Najważniejsza okazała się jednak dobra zabawa, bowiem nie brakowało tańczących, a nad biesiadnymi stołami unosiły  się nie tylko wspaniałe zapachy, ale przede wszystkim gwar rozmów i śmiechu.

Obchody mimo zakończenia oficjalnej części trwały dalej – dla uczestników zabawy zagrał bowiem później zespół, przy którym tańcom nie było końca.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Szczególne podziękowania składamy Kołu Gospodyń Wiejskich z Żeliszowa.

Karolina Wieczorek

Źródło: gminaboleslawiec.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
380366

Wspierają nas

1374616
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
387
872
6136
1357850
22431
31512
1374616

twoje IP: 3.226.251.81
Czas serwera: 2019-08-23 10:58:52

Inne informacje