To już 60 lat odkąd rozpoczęło swoją działalność Koło Gospodyń Wiejskich w Kruszynie. Z tej okazji 10 lutego członkinie KGW świętowały i wspominały niełatwe początki swojej pracy - na początku spotykały się w prywatnych mieszkaniach, potem otrzymały na swoje spotkania salkę w centrum Kruszyna i tam organizowały miedzy innymi kursy i szkolenia. W ich działalności nie zabrakło zabaw dla dzieci i dorosłych, uczestnictwo w festynach i konkursach.


Z okazji jubileuszu do Domu Ludowego w Kruszynie przybyło wielu znamienitych gości, którzy mieli okazje zobaczyć wystawę zdjęć, przygotowaną przez Grażynę Wężyk oraz wzruszającą prezentację multimedialną, której autorem był Sebastian Zielonka. Na wstępie Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski przedstawił w krótkim zarysie historię działalności Koła i wraz z Przewodniczącym Rady Gminy - Bogusławem Uziejem i Zastępcą Wójta - Romanem Jaworskim wręczyli nie tylko kwiaty, ale także prezent. Nie zabrakło również podarunków, kwiatów i życzeń dalszej, długoletniej działalności od Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego, Starosty Powiatu Bolesławieckiego – Karola Stasika, Przewodniczącego Rady Powiatu – Ryszarda Kawkę. Piękne, szklane statuetki dla zasłużonych członkiń KGW wręczył Prezes Regionalnego związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Radosław Zysnarski. Nie zabrakło także życzeń i prezentów od Powiatowej Rady KGW, Sołtysa i mieszkańców Kruszyna.

Po tak dużej dawce serdeczności przyszedł czas na posiłek i występy, gdzie zaprezentowali się członkowie kapeli Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka".

Wszystkim Jubilatkom życzymy następnych wielu lat w zdrowiu i energii do działania.Beata Widera


źródło: www.gminaboleslawiec.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
275713

Wspierają nas

1116247
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
5
832
5
1106483
13231
28688
1116247

twoje IP: 52.91.245.237
Czas serwera: 2018-12-16 00:08:41

Inne informacje